wtorek, 8 grudnia 2020

mBank: od 2021 roku podwyżki za konto, karty, kredyty


mBank zmienia opłaty za najważniejsze usługi bankowe: prowadzenie konta czy korzystanie z bankomatów.  
Podpowiadamy, jak można uniknąć z opłat.


Najważniejsze zmiany w całym cenniku:

mBank podnosi prowizję za odnowienie kredytu odnawialnego,

podnosi niektóre opłaty dotyczące kart debetowych oraz kredytowych,

wprowadza prowizję 4% za wszystkie transakcje kartami (do konta i kredytowymi): w loteriach i totalizatorach, w kasynach (również internetowych), salonach gier, zakładach bukmacherskich,

wzrosną opłaty za wpłaty i wypłaty gotówki w placówkach.


Od 4 stycznia 2021 r. wzrośnie prowizja za udzielenie, podwyższenie i odnowienie kredytu odnawialnego:

Wysokość prowizji za udzielenie, podwyższenie i odnowienie kredytu odnawialnego do kont: eKonto możliwości, eKonto osobiste, eKonto m, eKonto, eKonto standard, eKonto plus, eKonto z darmowymi bankomatami, eKonto dla młodych , eKonto mobilne, mKonto Multi wyniesie 3,5% - 5% kwoty kredytu, min. 99 zł.

Wysokość prowizji za udzielenie, podwyższenie i odnowienie kredytu odnawialnego do kont: mKonto Aquarius i mKonto Intensive wyniesie 3,1% - 5% kwoty kredytu, min. 99 zł.

Prowizja  za odnowienie kredytu nie dotyczy Cię, jeśli umowę o kredyt odnawialny zawarliśmy przed 15.09.2009 r. w mBanku d. Multibanku i jeśli nie zawarliśmy aneksu zmieniającego warunki tej umowy po 18.12.2012 r.


Od 1 marca 2021 r. podwyższa niektóre opłaty i prowizje dla kont, kart do kont oraz za wybrane transakcje na koncie.


Zmienia warunek zwolnienia z opłaty za kartę (główną lub dodatkową) do eKonta osobistego.

Jak możesz uniknąć opłaty? W miesiącu kalendarzowym wykonaj dowolną kartą (debetową lub kredytową) transakcje bezgotówkowe o wartości min. 350 zł.

Podnosi do 10 zł wysokość miesięcznej opłaty za kartę debetową (główną lub dodatkową) do: eKonta standard, eKonta, eKonta plus, eKonta m dla posiadaczy powyżej 25 roku życia i eKonta z darmowymi bankomatami.

Jak możesz uniknąć opłaty? Nie zapłacisz, jeśli w każdym miesiącu zapłacisz kartą (do konta lub kredytową) łącznie 350 zł i choć raz zalogujesz się do aplikacji mobilnej. Jeśli spełnisz warunek, który dotyczy płatności kartą, ale nie zalogujesz się do aplikacji, opłata wyniesie 3 zł. Jeśli nie spełnisz warunku, który dotyczy płatności kartą, to pobierzemy 10 zł.

Podnosi do 9 zł opłatę miesięczną za usługę „Wypłaty ze wszystkich bankomatów” .

Podnosi prowizję za wpłatę gotówki we wpłatomatach Euronetu do 0,5%, min. 5 zł.

Jak możesz uniknąć opłaty? Wpłać pieniądze w jednym z ponad 1000 wpłatomatów mBanku, Planet Cash lub Cashline w Polsce.

Wprowadza prowizję 4% za wszystkie transakcje kartami: w loteriach i totalizatorach, w kasynach (również internetowych), salonach gier, zakładach bukmacherskich.


Od 1 marca 2021 r. podwyższymy niektóre opłaty i prowizje dla kart kredytowych. Od 1 marca 2022 r. podwyższymy opłaty roczne za niektóre karty kredytowe.


Od 1 marca 2021 r.:


Wprowadza 4% prowizji za wszystkie transakcje kartami: w loteriach i totalizatorach, w kasynach (również internetowych), salonach gier, zakładach bukmacherskich.

Podnosi opłatę za przelew z rachunku karty kredytowej do 7 %, min. 6 zł.

Jak możesz uniknąć opłaty? Jeśli robisz przelew do firmy , jeśli to możliwe, zrób go w ramach płatności z wykorzystaniem usługi mTransfer.

Dopiero za ponad rok (od 1 marca 2022 r.) podniesie opłatę roczną za niektóre karty kredytowe.  Ponieważ oferuje wiele typów kart z różną wysokością opłaty i zasadami oprocentowania (np. w oparciu o odsetki maksymalne, stopę lombardową) , to szczegóły zmiany i informacje o tym czy i jak możesz jej uniknąć, znajdziesz w wykazie zmian dla kart kredytowych.

Od 1 marca 2021 r. wprowadzi nową opłatę 5 zł za przygotowanie i wysyłkę pocztą dokumentów, których wymagają przepisy prawa i dotyczą Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych (SFI). Te dokumenty wymieniamy w regulaminie SFI.

5 komentarzy:

 1. Nie wiedziałem, że takie zmiany się szykują. Muszę sprawdzić co zmieni się w moim kredycie hipotecznym!

  OdpowiedzUsuń
 2. Super wpis! Wszystkie informacje jak najbardziej przydatne

  OdpowiedzUsuń
 3. Za chwilę wyjdzie tak, że lepiej będzie się opłacać trzymać pieniądze w skarpecie niż na koncie bankowym. Lub posługiwać się tylko kartą kredytową.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe informacje. Warto było tutaj zajrzeć. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń