niedziela, 5 kwietnia 2015

Meritum Bank: opłaty za kartę i konto z gwarancją

Meritum Bank informuje, że wprowadzane z początkiem kwietnia br. zmiany w Taryfie Opłat i Prowizji są efektem obecnej sytuacji na rynku bankowym. Podjęte decyzje nie są odosobnionym przypadkiem, a wynikiem zmian w regulacjach dotyczących działalności sektora bankowego, w tym regulacji dotyczących wysokości opłaty interchange czy rekordowo niskiego poziomu stóp procentowych, co skutkuje zmianami wysokości opłat za usługi oferowane przez wiele banków.


Warto zauważyć, że nowa Taryfa Opłat i Prowizji Meritum Banku przewiduje wprowadzenie opłat za określone usługi począwszy od maja, czerwca czy listopada br., tak by Klienci mieli możliwość zapoznania się z nowymi zmianami.

W zakresie oferty kont dla klientów indywidualnych od początku kwietnia Meritum Bank proponuje nowy, atrakcyjny rachunek: Konto z Gwarancją, które umożliwia Klientom całkowicie bezpłatne zarządzanie finansami. Jego posiadacz nie musi płacić za prowadzenie rachunku, krajowe przelewy internetowe, także natychmiastowe, wydanie i korzystanie z karty debetowej oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. Katalog usług oferowanych bezpłatnie w ramach tego rachunku został poszerzony w stosunku do dotychczasowej oferty o bezpłatne przelewy natychmiastowe oraz możliwość wypłacania gotówki ze wszystkich bankomatów na świecie. Co więcej Meritum Bank zapewnia bezpłatne korzystanie z Konta z Gwarancją przez minimum 5 lat.

Klienci posiadający konto osobiste w Meritum Banku mogą bezpłatnie zamienić je na Konto z Gwarancją zachowując dotychczasowy numer rachunku. Zamianę rachunku można w bardzo prosty sposób zrealizować samodzielnie w bankowości internetowej – wystarczy z zakładki „Wnioski i dyspozycje” wybrać i zatwierdzić „Dyspozycję zamiany rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego na Konto z Gwarancją”.

Do końca października br. klienci mogą korzystać z Konta z Gwarancją całkowicie bezpłatnie bez konieczności spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków. Dopiero po 1 listopada br. zostanie wprowadzona opłata za prowadzenie tego rachunku i będzie ona pobierana jedynie w sytuacji, gdy Klient nie spełni jednego z dwóch warunków: zapewnienia jednorazowego wpływu min. 2500 zł lub dokonania transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę min. 700 zł.

17 komentarzy:

 1. chyba wolę zamknąć to konto.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszyscy ostatnio wprowadzają te opłaty. Mogli by zostawić te oferty kont takie jak na początku...

  OdpowiedzUsuń
 3. A czy mając konto już od jakiegoś czasu można też skorzystać z lokaty na 5 % ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nigdy z Meritum nie korzystałem chociaż znajomi polecali. Wolałem założyć konto w Deutsche Bank bo były fajne promocje dla klientów indywidualnych względem płatności za prowadzenie rachunku i posiadanie karty. Oprocentowanie z tego co się orientowałem wygląda bardzo podobnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mogę znaleźc przynajmniej kilka lepszych ofert...

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja się trochę sparzyłem z tym kontem, teraz przeniosłem do T-mobile UB ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajny blog, ale proszę... mniej reklam...

  OdpowiedzUsuń
 8. Praktycznie w każdym banku wprowadzają teraz opłatę za prowadzenie konta, albo kartę. Trzeba się chyba już na to nastawić, że prędzej czy później i nasz bank zacznie je naliczać. Zresztą uważam, że zmienianie konta za każdym razem z tego powodu nie jest najlepszym rozwiązaniem...

  OdpowiedzUsuń
 9. Ktoś tu się sprzedał :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Sprzedał nie sprzedał ważne że wiadomo o niezłej okazji na dobre konto w banku :)

  OdpowiedzUsuń
 11. ja tam wolę mimo wszystkie polskie banki, bilansowo wyglądają zdecydowanie lepiej niż jakikolwiek europejski bank :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Dobrym wyborem będzie przeniesienie konta osobistego do Raiffeisen :)

  OdpowiedzUsuń
 13. szkoda ze dawno nie bylo wpisu, bo zawsze dobrze wiedziec o fajnej promocji

  OdpowiedzUsuń
 14. ja tak samo wybieram juz tylko polskie banki :)

  OdpowiedzUsuń
 15. co nie zmienia faktu ze oferta ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja zdecydowałem się na Getin Bank :)

  OdpowiedzUsuń

Zobacz też

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...