Konto Rozsądne w Alior Bank: 5% za zakupy spożywcze

Alior Bank wprowadził do oferty nowy rachunek - Konto Rozsądne. Bank w ramach nowego konta będzie oddawał 5 proc. za zakupy dokonane w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach.

Wystarczy otrzymywać na Konto Rozsądne wynagrodzenie (bądź emeryturę, rentę lub stypendium z uczelni), by korzystać z następujących przywilejów:

- zwrot 5% wydatków kartą w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach (nawet 50 zł miesięcznie i 400 zł rocznie)
- 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą,
- 0 zł za prowadzenie konta
- opłata za kartę płatniczą 5 zł miesięcznie

W przypadku braku wpływów z tytułu wynagrodzenia na konto, od drugiego miesiąca prowadzenia konta, bank będzie pobierać dodatkową opłatę za kartę płatniczą debetową w wysokości 4 zł miesięcznie oraz opłatę za prowadzenie konta w wysokości 8 zł miesięcznie i nie będzie naliczany zwrot za zakupy.

Przykład A: Aby zyskać 50 zł za zakupy wystarczy wydać na zakupy spożywcze miesięcznie 1 000 zł i otrzymywać wynagrodzenie.
B: Klient (spełniający warunek) wydając na zakupy spożywce min. 100 zł otrzyma na konto 5 złotych. Opłata za kartę 5 zł. Zarobi 0 zł
C: Klient  (spełniający warunek) wydając na zakupy spożywce min. 50 zł otrzyma na konto 2,5 złotych. Opłata za kartę 5 zł. Zapłaci 2,5 zł
D: W przypadku braku wpływu wynagrodzenia klient zapłaci 12 złotych miesięcznie.

Wariant I: W przypadku wykorzystaniu cashback w 8 miesięcy (50 zł x 8 mcy=400 zł) nie opłaca się prowadzić karty w kolejnych miesiącach. Za 8 miesięcy użytkowania karty zapłacimy 40 zł. W sumie zarobimy 360 złotych.

Wariant II: W przypadku wykorzystaniu cashback w 12 miesięcy (34 zł x 12 mcy= 400 zł) za użytkowanie karty zapłacimy 60 zł. W sumie zarobimy 340 złotych.

Regulamin
Taryfa Opłat i Prowizji

Komentarze