Zmiany w Alior Sync: 0 zł za wypłaty zagranicą, 200 zł cashback, lokata 5%

Od 1 kwietnia 2013 r. Alior Sync udostępni klientom usługę bezpłatnych wypłat ze wszystkich bankomatów na świecie, a także zmodyfikuje warunki Cashbacku. Ponadto dotychczasowi klienci banku będą mogli skorzystać z atrakcyjnej 90-dniowej lokaty oprocentowanej aż 5% w skali roku.

Klienci Alior Sync – oprócz oferowanych do tej pory darmowych wypłat z bankomatów w Polsce – będą mogli już od 1 kwietnia br. bezpłatnie korzystać ze wszystkich bankomatów na świecie. 

Dla obecnych klientów bank przygotował również 90-dniową lokatę oprocentowaną 5% w skali roku. Osoby, które posiadają konto w Alior Sync będą mogły otworzyć dowolną liczbę lokat na łączną kwotę 10 000 zł.Bank modyfikuje również usługę Cashback. Jedynym warunkiem żeby otrzymać zwrot 5% wartości wydatków na zakupy w Internecie będzie przelewanie na konto wynagrodzenia, emerytury, renty, bądź stypendium. Cashback będzie naliczany za transakcje o maksymalnej kwocie 1 000 zł miesięcznie i 4 000 zł rocznie. Oznacza to, że maksymalna kwota zwrotu wyniesie 50 zł miesięcznie i 200 zł rocznie. W oparciu o dane banku, tylko 6% klientów objętych Cashbackiem, wydało w lutym br. na zakupy w sieci, więcej niż 1000 zł. 

Zmiany warunków cashback zaczną obowiązywać od 1 kwietnia br. dla nowych klientów oraz od 1 czerwca br. dla dotychczasowych klientów banku.

Regulamin
Taryfa Opłat i Prowizji Alior Sync

Alior Sync wprowadzi też zmiany dotyczące „Strefy Rozrywki’. Klienci będą mogli otrzymać 1500 darmowych biletów do kina miesięcznie, czyli o 500 biletów więcej niż dotychczas. Natomiast wyłączona zostanie sekcja z muzyką, z której korzystało zaledwie 1% klientów banku. W związku z niewielkim zainteresowaniem, bank z końcem kwietnia br. rezygnuje też z serwisu zakupowego „Zrób Dobry Deal”.

Warto przeczytać! mBank/MultiBank: opłata za wypłaty w bankomatach za granicą

Komentarze

 1. W momencie debiutu bank ten był atrakcyjny głównie przez nieograniczony cashback. Później zaczęły się kombinacje - wprowadźmy listę usług, za którą nie będzie cashbacku. I tak się stało. Chwilę później - zmuśmy wszystkich klientów, by trzymali więcej niż 1500zł na koncie albo przelewali do nas wypłatę/rentę/emeryturę/stypendium. I tak się stało. A teraz pozbądźmy się klientów, którzy nie dostają renty/emerytury/stypendium czy wypłaty na konto, a jako że biedniejemy - obetnijmy maksymalnie wypłatę do 50zł/miesiąc i nie więcej niż 200zł/rok. Niby tylko 6% klientów robi zakupy za więcej niż 1000zł/miesięcznie, szkoda jednak, że nie podali, ile osób robi miesięcznie zakupy internetowe za więcej niż (4000/12) = 333zł - bo to jest maksymalny średni próg, którego przekraczania będzie powodowało straty (lub lepiej brak zysków) z programu.

  Ciekawe, co będzie za kolejne 2-3 miesiące (mniej więcej co tyle fundują zmianę). Pewnie się już nie dowiem, ale można na przykład premiować tylko zakupy robione między 10:00 a 12:00. O - i na przykład tylko robione w niedziele... :) Robi się niezła porażka.

  OdpowiedzUsuń
 2. ŻAŁOSNE, ja konto zamykam.

  Nara alior. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z przedmówcami i również rezygnuję z usług sync'a.

  OdpowiedzUsuń
 4. Regulamin wchodzi w życie 1 czerwca, więc warto poczekać do 15 czerwca na ostatnie pieniądze z usługi.

  OdpowiedzUsuń
 5. niestety, jestem z tych co przyszli po cashback, a tu widzę ograniczenia. Szkoda szkoda, bo ja właśnie robiłem wszystko :-) aby tylko przez Aliora puścić kasę i zapłacić kartą i zawsze ponad 50 zł dałem radę wyciskać, choć ponad 100 tylko raz mi się trafiło gdy kupowałem pralkę przez allegro. Pozostaje czekać na kolejny bank z cashbackiem i prowadzenie sprawy przez dwa banki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja konta nie zlikwiduję, ale pozostawię je w stanie uśpienia. Na razie przeniosłem z niego depozyty. Nie podoba mi się to ciągłe zmienianie zasad i arogancka retoryka typu ,,tylko 6%''. I co z tego? Niby, że dokopmy bogaczom? To było dobre, ale w poprzedniej epoce. Z mojego doświadczenia wynika, że taka retoryka pojawia się, jak coś się wali:). Zatem za chwilę będzie nowa zmiana. Czekam na propozycje, jakie to mogą być zmiany.

  OdpowiedzUsuń
 7. tO JEST kOCHANI to samo co tzw wyższa kultura bankowosci w Aloiorbank.Tam sa samed oplaty i konto a Alior banku to jedno z najgorszych kont na rynku,Było 11% na lokacie nocnej z połowy środków zostało 2% .Było konto bez opłat a płacisz jak nie dasz wynagrodzewnia za konto jak i zaróno za kartę.Zamknąłem tam konto bo wprowadzili opłty po 4 latach .W syncu jest niby darmowe wieć zostawię ale ten bank już mocno kręci bo... jest na gpw i ank ma strzyc owieczki anie dawać kasę klientom.Po co mi za zakupy 50 zł a max 200 na rok.Kpina,.ngż daje mi 540 zł rocznie od 3 lata z akonto z podwyżką a BZWBk jak załozę konto 700 pln w rok czy mbank 600 pln w rok .Sk bank daje 5,7 na lokacie a bgż optima czy meritum bank 4,6 na koncie oszczednosciowym.Lokaty i konta w lior sync(który jest wirtulny są żenujaco niskie) zabrałem stamtąd wszytskie oszczędnosci - konto bedie martwe za r kilka miesiecy nie będzie zwrotów a za rok wejda opłaty bo to jest wyższa kultura bankowosci.Melonik przecieka - pocztowy ma rację .szyukajcie dalej frajerów.

  OdpowiedzUsuń
 8. Od kiedy będzie aktywna ta lokata od 1 kwietnia czy czerwca? Próbowałem założyć lokatę wczoraj i dzsiaj i oprocentowanie nadal wynosi 3.60% . Jestem stałym klientem.

  Ps. Nie panikować,bo do konca maja można robić zakupy ze starymi zasadami.

  OdpowiedzUsuń
 9. Lokata 90-dniowa jest dostępna od 1 kwietnia dla "starych" posiadaczy konta.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem jednym z pierwszych klientów banku,więc coś jest nie tak. Po wybraniu lokaty na 3 miesiące do 10 000zl oprocentowanie wynosi 3.60% bez zmian.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po założeniu lokaty na 3 miesiące, do 10 maja, oprocentowanie będzie skorygowane na cały okres lokaty, po weryfikacji spełnienia warunków.

   Usuń
 11. A dla mnie sync to jednak wyższa kultura, bo konto mam za 0 bez warunków. Wnerwiam się jak czytam „konto za darmo” a potem drobnym druczkiem „miesięczny wpływ xxx zł, miesięczne wydatki kartą xx zł, bo inaczej miesięczna opłata” a tu wszystko jest jasne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://konto-lokata.blogspot.com/2013/04/czy-istnieje-konto-z-karta-debetowa-bez.html Lista kont z kartą za 0 zł.

   Usuń
 12. Spoko, ja jestem bezrobotny, miałem na AS trochę pieniędzy ze spadku i stopniowo je prze****lałem na allegro i w internecie. Lokata na 5% jest jednak zbyt mała, więc wyjeżdźam do banku z kartą aby poczuć dobro. Innych dochodów nie mam:). I pewnie nie będę miał.

  OdpowiedzUsuń
 13. znowu zmiana regulaminu ? :/ co pół roku nowe zasady ? nie nadążam z czytaniem zmienianych regulaminów - zamykam konto robią sie coraz bardziej chore zasady

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A który bank nie zmienia zasad? Sync przynajmniej informuje klientów, a te zmiany nie są wcale złe. Niezmieniony jest najważniejszy warunek – konto za 0, karta za 0 i darmowe bankomaty

   Usuń
  2. Brawo za błyskawiczną reakcję dla Działu PR Alior :)
   Szkoda , że nie mają dość odwagi aby się pod tym podpisać .

   Usuń
 14. "mBank już zapewne przygotowuje bannery informujące, że przecież u nich można otrzymać nie 200zł jak w Sync, a 600zł zwrotu rocznie. Bo to prawda i teraz mBank rzeczywiście nie musi bać się porównań z młodszym Aliorem. Ruch jest w rękach mBanku".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowni Państwo,

   W trosce o naszych klientów przygotowaliśmy porównanie ofert kont internetowych, które znajduje się na naszej stronie. http://konto.sync.pl/zmiany/ Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nimi. Z tabeli porównawczej jasno wynika, że Alior Sync jest najlepszym kontem internetowym na rynku.

   Pozdrawiamy,
   Zespół Alior Sync.

   Usuń
  2. Jednak brakuje porównania konta Godne Polecenia w BZWBK. W Alior Sync wydając 300 zł (tylko w internecie) otrzymamy 15 zł, a BZWBK 50 zł.

   Usuń
 15. każdy zwraca uwagę na to 200zł rocznie ? hehe nawet tego nie dostaniecie jak nie będziecie mieli stypendium albo comiesięcznej pensji przelewannej na konto :))) bank BGŻ przy takich samych warunkach daje 600zł rocznie hmmm 200 a 600 jest róznica ?? bo wg mnie 3 razy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowni Państwo,

   Aby otrzymać premię w banku BGŻ w wysokości 600 zł rocznie należy spełnić kilka dodatkowych warunków, a mianowicie: miesięczny wpływ na konto musi wynosić min. 5000 zł i należy dokonać miesięcznie zakupów przy użyciu karty do konta na min. kwotę 300 zł http://www.konto.bgz.pl/v1/?utm_source=bgz.pl&utm_medium=referral&utm_content=Doradca-Strona-Konto-LPOgolny-standardowy&utm_campaign=BGZ-Konto-02-2013 Natomiast Alior Sync nie wymaga spełnienia żadnych dodatkowych warunków. Aby otrzymać Cashback wystarczy spełnić tylko 1 warunek - comiesięczny wpływ na konto w Alior Sync wynagrodzenia lub stypendium (bądź emerytury lub renty z ZUS). Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą http://konto.sync.pl/zmiany/

   Pozdrawiamy,
   Zespół Alior Sync.

   Usuń
  2. Konto w Mbanku przy płatności kartą w sklepie lub internecie za min 10zł od każdej transakcji zwrot 2zł na konto max 30zł miesięcznie bez żadnych warunków przelewów zaświadczeń stypendiów.... coraz bardziej śmiesze warunki daje sync aby spełnić wymagania :/

   Usuń
 16. Dla mnie zmiana regulaminu 1 kwietnia to był celny strzał Synca. W kolano oczywiście.
  Sam przenosze swoje zainteresowanie do Banku Millennium, który oferuje obecnie 3%

  OdpowiedzUsuń
 17. I've read several excellent stuff here. Definitely price bookmarking
  for revisiting. I surprise how so much attempt you
  place to create any such wonderful informative site.

  My web site ... www.christmastop50.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz