wtorek, 21 lipca 2020

Październik 2020: Getin Bank - płatne bankomaty Euronetu, podwyżki konta

Od 1 października 2020 roku Getin Bank wprowadza zmiany w regulaminach rachunków bankowych, kart debetowych oraz usługi bankowości elektronicznej i usługi bankowości telefonicznej. Bank wprowadzi także nową tabelę opłat i prowizji. 

Na czym polegają zmiany w TOiP oraz TOiP archiwalnej?

Bankomaty

W związku z planowanym wycofaniem bankomatów sieci Euronet jako urządzeń bezpłatnych usuwa te bankomaty z pozycji, w których wskazane są bezpłatne sieci bankomatowe dla Klientów.

Dla posiadaczy Konta Proste Zasady oraz Proste Zasady Junior, wprowadza opłatę za korzystanie z pozostałych bankomatów w Polsce (wypłaty z tych Kont z bankomatów w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego nadal pozostają bezpłatne).

Dla rachunków wskazanych w TOiP archiwalnej wycofuje możliwość zwrotu pobranych opłat za korzystanie z pozostałych bankomatów na terenie Polski pod warunkiem spełnienia warunków wskazanych w TOiP.

Dla posiadaczy Kont Osobistych Noble oraz Noble Private Banking sieć bezpłatnych bankomatów pozostaje bez zmian.
 

Gdzie będzie można wypłacać z bankomatów bez prowizji?

Jako sieć bezpłatna w Polsce pozostają bankomaty Planet Cash. Ponadto wprowadza promocję, dzięki której do końca 2021 roku będą mogli wypłacać bezpłatnie gotówkę przy użyciu kodów BLIK we wszystkich bankomatach, które oferują taką możliwość (w tym również w bankomatach sieci Euronet). Kody BLIK są dostępne w Aplikacji mobilnej Banku.

 

Pozostałe zmiany w zakresie rachunków i kart

Zmiana stawki za wpłatę gotówki we wpłatomacie, ulokowanym poza placówką Banku, z 0,6% min. 1 zł od kwoty wpłaty na 0,8% min. 1 zł. Dla posiadaczy Kont Osobistych Noble oraz Noble Private Banking te wpłaty pozostają bezpłatne.

Wprowadzenie opłaty za wpłatę gotówki na rachunek oszczędnościowo - rozliczeniowy oraz wypłaty z rachunku oszczędnościowo - rozliczeniowego w placówce w wysokości 10 zł za transakcję wpłaty lub wypłaty, przy czym pierwsze 2 transakcje w miesiącu (2 wpłaty i 2 wypłaty) będą bez opłat. Dla posiadaczy Kont Osobistych Noble oraz Noble Private Banking te transakcje pozostają bezpłatne Zwracamy uwagę, że wpłaty we wpłatomatach ulokowanych w placówkach Banku są cały czas dostępne bez prowizji.

Podwyżka opłaty za Konto Proste Zasady dla Klientów pow. 26 roku życia z 8 zł na 9 zł z zachowaniem możliwości nieponoszenia opłaty pod warunkiem wykonania min. 1 transakcji bezgotówkowej kartą lub BLIK w miesiącu.

Dla rachunków wskazanych w TOiP archiwalnej, nastąpi podwyżka warunkowej opłaty za korzystanie z karty debetowej z 6,99 zł na 8 zł, z zachowaniem możliwości nieponoszenia opłaty pod warunkiem wykonania transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę min. 300 zł.

Podwyżka opłaty za przelew w PLN na rachunek w innym banku w Polsce zlecony w placówce Banku, za realizację zleceń stałych o zmiennej kwocie, przelewów SORBNET od 1 mln zł oraz przelewów SEPA zleconych w Oddziale do poziomu 10 zł. Dla posiadaczy Kont Osobistych Noble oraz Noble Private Banking te przelewy pozostają bezpłatne.
 

Zmiany w zakresie opłaty za limit w rachunku

podwyżka opłaty za przedłużenie / podwyższenie limitu z 1% min 50 zł do 2,5% min. 69 zł,
w przypadku części rachunków wskazanych w TOiP archiwalnej opłata jest pobierania miesięcznie – podwyższeniu ulega kwota minimalna z poziomu 2 zł do poziomu 5 zł.

Podsumowanie
Bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce będą możliwe w szerokiej sieci Planet Cash oraz do końca 2021 roku przy użyciu kodów BLIK w bankomatach, które oferują taką możliwość.

Przelewy w Bankowości internetowej i mobilnej są dostępne w każdej chwili po zalogowaniu i w większości rachunków dostępne bez prowizji.

Wpłata gotówki we wpłatomatach w placówkach Banku jest nadal bez prowizji.
Części opłat można uniknąć dzięki aktywnemu korzystaniu z konta.

2 komentarze:

  1. Na szczęściu dzięki aktywnemu korzystania z konta w Getin, można większości z tych opłat uniknąć.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przez koronavirusa wszędzie wprowadzją dodatkowe opłaty zabierają % z konta :(
    http://szybkafaktura.pl/blog/rachunek-faktura-czym-sie-roznia-maja-podobienstwa/

    OdpowiedzUsuń