środa, 26 listopada 2014

Zmiany w Taryfie Opłat i Prowizji Alior Banku

Od 1 listopada 2014 r. zmienia się Taryfa Opłat i Prowizji dla klientów indywidualnych w Alior Banku. Wprowadzane zmiany nie dotyczą Klientów, którzy posiadają Konta Wyższej Jakości, a także aktywnych Klientów, którzy przelewają do Banku wynagrodzenie, rentę lub emeryturę. Modyfikacja  Taryfy Opłat i Prowizji ma na celu zachęcenie jak największego grona Klientów do wyboru Alior Banku jako swojego podstawowego banku. Nowe warunki zaczną obowiązywać dotychczasowych Klientów Alior Banku nie wcześniej niż od 1 stycznia 2015 roku.


Aktywni Klienci banku, którzy przelewają do banku wynagrodzenie, rentę lub emeryturę, będą na niezmienionych warunkach korzystać z rachunków osobistych i towarzyszących im benefitów takich jak 3% cashback za zakupy spożywcze (Konto Rozsądne), Pakiet assistance „Pomocni Fachowcy” i concierge „Osobisty Asystent” (Konto Osobiste). Nie zmienia się żaden z warunków oferty Konta Wyższej Jakości, które jest pierwszym na polskim rynku, całkowicie bezpłatnym rachunkiem osobistym z gwarancją niezmienności warunków przez 5 lat. 

W odniesieniu do posiadaczy rachunku w wariancie „Alior Rachunki bez Opłat”, którzy nie otrzymują wpływów na rachunek z tytułu wynagrodzenia, emerytury, renty lub stypendium, wprowadzona zostanie opłata w wysokości 6 zł za prowadzenie konta. Jednocześnie, opłata abonamentowa za realizację wpłat i przelewów w ramach usługi „Alior Rachunki bez Opłat” we wszystkich 850 placówkach Banku zostanie podwyższona do 6 zł miesięcznie. Będzie ona pobierana od klientów, którzy opłacają rachunki w Alior Banku, a nie otrzymują na swoje konto wpływów z tytułu wynagrodzenia, emerytury, renty lub stypendium. Co ważne, osoby te zostaną zwolnione z opłaty za konto „Alior Rachunki bez Opłat”. 

Zmiany Taryfy Opłat i Prowizji dotyczyć będą również posiadaczy Konta Osobistego i Konta Rozsądnego. W przypadku Klientów, którzy nie otrzymują regularnych wpływów (wynagrodzenia, renty, emerytury lub stypendium) na swoje rachunki, opłata dodatkowa za korzystanie z karty płatniczej zostanie podwyższona do 8 zł miesięcznie.

Nowa Taryfa Opłat i Prowizji wprowadza również zmiany w zakresie kart kredytowych. Opłaty za korzystanie z kart MasterCard Silver i MasterCard Gold nie będą pobierane w przypadku rozliczenia transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 1 000 zł w cyklu rozliczeniowym. Podwyższeniu ulegną progi transakcyjne uprawniające do zwolnienia z opłaty za kartę kredytową MasterCard World.

Inne zmiany w TOiP (w przypadku rachunków osobistych nie dotyczą Konta Wyższej Jakości):

wprowadzenie jednorazowej opłaty w wysokości 10 zł za wydanie karty płatniczej do rachunku osobistego/ oszczędnościowego (w przypadku dotychczasowych klientów opłata za wznowienie karty wydawanej do rachunku osobistego nie zostanie pobrana, gdy w okresie ostatnich 3 miesięcy przed datą wydania karty, klient spełnił przynajmniej raz, warunek "głównego banku" – dla Konta Osobistego lub warunek wpływu wynagrodzenia/renty/emerytury dla Konta Rozsądnego),
zmiana warunków „głównego banku” , których spełnienie uprawnia posiadaczy Konta Osobistego do zwolnienia z opłaty za prowadzenie rachunku oraz dodatkowej opłaty za kartę. Od 1 stycznia 2015 r. właściciele rachunków będą musieli spełnić przynajmniej jeden z poniższych warunków:
comiesięczny wpływ z tytułu wynagrodzenia, renty, emerytury lub stypendium,
comiesięczny, jednorazowy wpływ z rachunku innego banku lub z rachunków dla Klientów Biznesowych prowadzonych w Alior Banku na kwotę minimum 2 000 zł, lub minimum 1 000 zł w przypadku studentów, uczniów, słuchaczy do 24 roku życia,
właściciel rachunku nie ukończył 19 roku życia.
przedłużenie obowiązywania promocji za aktywację usługi NFC w przypadku kart debetowych i kredytowych do 31 grudnia 2014 r., opłata za aktywację usługi NFC wynosi 0 zł,
podwyższenie opłaty do 7 zł za każdy przelew w polskich złotych do innego banku krajowego, który wykonywany jest w oddziale, placówce express oraz placówce partnerskiej,
doprecyzowanie, że opłata za telefoniczne zlecenie przelewu dotyczy także przelewów Express Elixir,
podwyższenie opłaty za wpłatę we wpłatomacie do 0,6% od wpłacanej kwoty (min. 1 zł),
podwyższenie opłaty do 150 zł za zmianę typu konta na Konto Wyższej Jakości,
doprecyzowanie zapisów dotyczących sposobu dostarczania Klientom zmian w Taryfie Opłat i Prowizji,
doprecyzowanie zapisów dotyczących pobierania opłaty miesięcznej za nieaktywną kartę debetową,
zmiana wysokości kwoty, która podlega wcześniejszej notyfikacji do 25 000 zł w oddziałach oraz 10 000 zł, placówkach express i placówkach partnerskich.
W przypadku klientów, którzy 30  października br. posiadali podpisaną „Umowę o świadczenie usług oferowanych przez Bank dla Osoby Fizycznej”, nowa Taryfa Opłat i Prowizji zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2015 r., a dla dotychczasowych klientów, którzy 30  października br. nie posiadali ww. umowy od 15 stycznia 2015 r. Dla nowych klientów Taryfa Opłat i Prowizji będzie obowiązywać od 1 listopada 2014 roku. 

Informacja o nowej Taryfie Opłat i Prowizji została udostępniona 31 października br. na stronie internetowej Alior Banku i w Systemie Bankowości Internetowej oraz w oddziałach Alior Banku. Klientom przekazane zostaną również dodatkowe wiadomości listowne, e-mail oraz wykaz zmian na wyciągach. Wszelkich informacji udzielą także pracownicy infolinii Banku pod numerem 19 502.

6 komentarzy:

 1. Bardzo dobra promocja która na pewno wiele osób zainteresuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. cashback robi się coraz bardzie popularny. Ciekawy blog
  zapraszam do jego bezpłatnej promocji na mojej platformie

  OdpowiedzUsuń
 3. A może i ja się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 4. O proszę, czemu by nie sprobowac :)

  OdpowiedzUsuń

Zobacz też

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...